تخمین تقریبی هزینه نقاشی ساختمان

تخمین تقریبی هزینه نقاشی ساختمان

در طی این مطلب نگاهی خواهیم انداخت بر این موضوع که شما چگونه می‌توانید هزینه تقریبی نقاشی ساختمان را حدس بزنید.

تا به حال برای شما سوال پیش آمده که چگونه می‌توانیم پیش از آغاز مراحل نقاشی ساختمان و آن هم در صورت کمک گرفتن از دیگران و یک نقاش حرفه ای در روند نقاشی ساختمان یا منزل شخصیتان هزینه های تقریبی آن را تخمین بزنیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی دقیق رو به جلو برویم. برای یافتن پاسخ های سوال هایتان با ما در ادام همراه باشید تا یک نگاه کلی به این مسئله داشته باشیم.

هزینه های نقاشی یك ساختمان به متراژ و نوع رنگ استفاده شده بستگی دارد

به عنوان مثال استفاده از رنگ روغنی ، اكریلیك و یا پلاستیك در قیمت رنگ تاثیر گذار می باشد و همچنین متراژ بالا هدر رفت كمتری در رنگ دارد. برای چگونگی محاسبه هزینه رنگ یك ساختمان روش های متداولی وجود دارد . در روش محاسبه متراژی متراژ مفید خانه در ضریب ثابت2.1 تا 2.4 بستگی به كم یا زیاد بودن متراژ مقدار ان بدست می آید .دیوار پوش بلکا بعنوان مثال محاسبه یك خانه 100متری 100*2.2=220 كه از این مقدار حدود 90% نصف هزینه سقف و بقیه هزینه دیوار می باشد.دلیل تفكیك دیوار و سقف هم اینست كه در جهت كاهش هزینه های نقاشی و نیاز نبودن شستشوی سقف از رنگ پلاستیك استفاده می شود.

همان طور که مشاهده کردید تنها با رعایت یک سری نکات اولیه و ساده و همچنین آشنا بودن حدودی با علوم ریاضیات به راحتی می‌توانید هزینه نقاشی یک واحد یا منزل شخصیتان را به دست آورید.

برای مطالعه دیگر مقالات اختصاصی و مفید ما در زمینه نقاشی ساختمان به صفحه اصلی سایتمان مراجعه کرده و به مطالعه آن ها بپردازید. امیدوار هستیم که تمامی مطلب سایت برایتان مفید باشند و بتوانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *